h1
44s1

تبریک سال نو

محیط زیست

محیط زیست:

کاهش گاز گلخانه ای CO2 ، الویتی جهانی برای دستیابی به توسه اقتصادی پایدار و مستمر می باشد.

خروج CO2 از طریق سیستم های گرمایش و سرمایشی ساختمان صورت می گیرد که نسبت به خروج  آن از وسائل نقلیه از نظر اهمیت در مقام دوم قرار دارد. اما با بهبود ومهندسی کردن ذخیره ای انرژی و عدم خروج ان از ساختمان می توان اثر سو کربن را کاهش داده و این عمل می تواند از طریق تعبیه سیستم های بهبود در زمان احداث ساختمان و همچنین صرفه جویی موثر در انرژی پیش بینی شود.

 

سیستم های وال فلور، برای مدیریت انرژی ساختمان دارای چندین مزیت و برتری هستند.

اگر سیستم های وال فلور، به همراه لایه عایق خارجی به کار روند، با ایجاد سایه در مقابل خورشید، موجب کاهش استفاده از تهویه مطبوع در تابستان و در نتیجه کاهش ضریب انتقال حرارت سااختمان خواهند شد. این ترکیب شاخصه منحصر به فردی است که در هیچ یک از سیستم های پوششی دیگر وجود ندارد. همچنین، سیستم های وال فلور، اگر در داخل ساختمان استفاده شوند از طریق دفع آلاینده ها و سموم هوایی موجب بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان می شوند.

 

  • کاهش گازهای گلخانه ای
  • توسعه فضای سرانه ی سبز
  • کاهش آلودگی های زیست محیطی و آفات گیاهی
  • افزایش اکسیژن محیطی
  • نگهداری با کمترین هزینه
  • کاهش شیوع بیماری های ویروسی، آلودگی های فصلی، سرماخوردگی

 منبع : http://www.wallflore.ir

مولانا

بلوغ

رشد مغز و علت بدخلقی نوجوان و جوان


مغز نوجوان
 دوران نوجوانی دوران کشف هویت وجودی و اجتماعی است. وقتی فرزندان به دوران بلوغ و نوجوانی پا می گذارند, اغلب والدین دوران بسیار سنگینی را تجربه می کنند. فرزندی که روزی شیرین کاری می کرد آرام آرام به نوجوانی سرکش که دوست دارد مرزهای خود را خودش مشخص کند و همه چیز را خودش تجربه کند, تبدیل می شود و حق نیز با اوست! زندگی اجتماعی در حال تغییر است و ارزش ها و الگوها هم در حال تغییر هستند!

دوران نوجوانی و بلوغ والدین, بدون تردید, با دوران بلوغ فرزندانشان, شبیه هم نخواهد بود. پس انتظار نداشته باشیم که دوران بلوغ در فرزندانمان شبیه دوران بلوغ خودمان باشد. سنین تقریبا از ۱۱ و ۱۲ سالگی تا ۱۸ و ۱۹ سالگی را دوران نوجوانی می نامند, فراموش نکنید که دوران بلوغ تا سنین ۲۴ سالگی طول می کشد و بعضی از اساتید, حتی بر این باورند که تا ۳۰ سالگی می تواند ادامه یابد.

در این دوران بلوغ, قسمت هایی از مغز زودتر از قسمت های دیگر رشد می کنند و این بی تعادلی موجب پارادوکس در رفتار این بی گناهان می گردد. خطایی که اغلب والدین انجام می دهند این است که می پندارند, نوجوانی که از نظر جسمی کاملا رشد کرده است, سیستم مغزی او نیز رشد کرده است, اصلا نباید چنین خطایی را کرد. بعد از دوران نوجوانی, دوران بلوغ و رشد سلول های مغزی, حداقل تا سن ۲۴ سالگی ادامه دارد.

رابطه مستقیمی بین رفتار نوجوان و رشد سیستم مغزی در این دوران وجود دارد. رشد بخش بزرگی از سیستم مغزی در انسان ها تقریبا تا ۲۴ سالگی ناکامل است. اگر والدین از این دوران (که در مغز یک نوجوان چه می گذرد) آگاه باشند و بدانند که هنوز مغز نوجوانان خود به رشد و تکامل نرسیده است, بدون تردید انتظاراتشان از فرزندان خود را تغییر داده و به سهولت می توانند با حال و رفتار دشوار فرزندان خود کنار بیایند. چراکه بخش بزرگی از رفتار و بدخلقی و توجیهات من درآوردی نوجوانان, ناشی از تغییرات هورمونی و رشد ناقص سلول های دیگر مغز می باشد. 
سلول های مغز انسان ها در برابر مسائل بیرونی, بسیار حساس می باشند و از آنجایی که تمامی مغز یک نوجوان در حال رشد و بلوغ است, این حساسیت شدید تر می باشد و می تواند صدمه های جدی و حتی همیشگی در آنان به جا بگذارد. برای مثال استفاده از نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر.

خواب کم, رشد بخش های مغز را کاهش می دهد و یک نوجوان, ۹ تا ۱۰ ساعت به خواب نیاز دارد تا بتواند تمامی تاثیرات فعال روز را در مغز حل کند. پس اگر دنیا را آب برد و فرزند نوجوان شما را خواب, تعجب نکنید.

بعضی از والدین به وسیله تنبیه و تشویق, در صدد هستند که از بعضی رفتارهای فرزندانشان, در دوران بلوغ پیش گیری کنند, اما دیگر, این جواب نمی دهد و بهتر است با نوجوانان همفکری کرد, انواع گزینه ها را بررسی کرد, عواقب آن را مورد بحث و بررسی قرار داد و در صورت نیاز با مشاور و روانشناس مشورت کرد. بدینوسیله شما می توانید یک محیط امن و باز, ایجاد کرده و این دوران سر سخت و پرتلاش بلوغ را, خفیفتر کنید. آموزش و پرورش هم انتظارات خود را باید از این عزیزان به روز کرده و از انتظارات غیر علمی, خودداری نمایند .

در گذشته روانشناسان علت خصوصیات ناخوشایند رفتاری دوران نوجوانی را تغییرات هورمونی بدن می دانستند. در حالی که تحقیقات جدید که با روش تصویربرداری از مغز انسان انجام شده است حاکی از تغییرات وسیع ساختمان مغر انسان در نوجوانی و اوایل جوانی است.دانشمندان تغییرات در ناحیه نرمه جلویی مغز انسان که مسئول کنترل محرک های انگیزشی، قضاوت و تصمیم گیری نوجوان است را توجیه مناسبی برای رفتارهای عجیب اغلب نوجوانان در این سنین می دانند و علت بد خلقی، خود خواهی، بی ملاحظگی و تند مزاجی نوجوانان را به این شکل توجیه می کنند که رشد مغز انسان در نوجوانی کندتر از رشد بدن اوست.

به گزارش روزنامه اعتماد، در این تحقیق که در انستیتو ملی سلامت روان Bethesda انجام شد، فرآیند رشد 400 کودک تحت نظارت قرار گرفت. به این صورت که هر دو سال یک بار از مغز آنها تصویربرداری به عمل می آمد.
 
با مطالعه نتایج به دست آمده مشخص شد در فرآیند رشد انسان به تدریج سلول های مغز درگیر جوان سازی می شوند و به طور مداوم مغز انسان در حال تجدید و تغییر است به طوری که فرد تا سن 22-20 سالگی سالانه یک درصد از سلول های خاکستری مغز خود را از دست می دهد.آنها معتقدند در این مرحله از زندگی مغز نوجوانان مانند اسفنجی عمل می کند که درگیر یادگیری است و عدم کنترل محرک های درونی باعث بروز رفتارهای ریسکی مانند روی آوردن به مواد مخدر، الکل و سیگار می شود.

فرزندان

فرزندان شما از آن شما نیستند ،  آنها دختران و پسران زندگی اند.
آنها از طریق شما به دنیا گام نهاده اند ، نه از شما .
وهر چند با شما هستند ، به شما تعلق ندارند.
شما شاید بتوانید عشقتان را به آنها بدهید ، ولی فکرتان را نمی توانید .
زیرا آنها افکار خودشان را دارند .
شما شاید بتوانید برای جسمهای آنها مسکن فراهم آورید ، ولی نه برای روح آنها .
زیرا روح انها در خانه فردا مسکن دارد ، فردایی که شما قادر نیستید آن را ببینید.
حتی در رویاهایتان .
شاید شما تلاش کنید که مثل آنها شوید ، ولی از آنها نخواهید که مثل شما شوند .
زیرا زندگی به عقب باز نمی گردد و با دیروز سرو کار ندارد.
شما کمان هستید و فرزندانتان تیرهای زندگی اند ، که از این کمان پرتاب می شوند .
آن که کمان را آفریده است مسیر را به نیکی می شناسد .
و با مشیت خود شما را تا آنجا خم می کند که تیرها در کمال آرامش ، اما تا حد نهایت خود بپرند .
بگذارید سازنده کمان شما را در مسیر شادی و شادمانی خم کند .
بگذارید تیرها رو به جانبی که او می پسندد پرواز کنند .
و بدانید که او کمان را نیز استوار و محکم می پسندد.

مدیریت پرتال همکلاسی

پورتال از امکانات پر مخاطب و پر طرفداریست که می تواند به عنوان یک شاخص و یا یک معرف برای تمامی شخصیت های حقیقی و حقوقی در فضای اینترنتی باشد و علاوه بر آن امکانات متنوع و فراوانی را برای کاربر فراهم می سازد. بنابراین این مهم از دید سامانه همکلاسی دور نمانده و این سامانه امکان ایجاد پورتالی با بالاترین امکانات را نه تنها برای مدرسه بلکه برای کادر آموزشی آن مدرسه نیز فراهم آورده.